وقتى معمارى سیاسى شود، لاجرم از تعابیر مبهم استفاده میشود؛ نگرشی معمارانه

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، مراسم هشتمین دوره مسابقات بنیاد معماری میرمیران با عنوان "معماری و سینما" چهارشنبه 4 اردیبهشت در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.در بخشی از این مراسم "احمد مسجد جامعی" رئیس شورای شهر تهران با گرامی داشتن روز معمار به ضرورت اتخاذ نگرشی معمارانه اشاره کرد و گفت: "امروز شهر تهران نیاز به نگرشی معمارانه دارد، نیاز به نگرش کیفی نسبت به شهر و زندگی شهروندان دارد، امروز از لحاظ کمی کار های بسیار زیاد و ارزشمندی انجام شده است اما هریک از این کار ها آیا توانسته است سطح کیفی زندگی افراد در شهر را نیز بهبود ببخشد؟ قطعاً توجه به این موضوع و پرداختن به آن یکی از وظایف جدی امروز ما است".

او در ادامه گفت: " در واقع توجه به فرهنگ و عناصر آن برای طراحی شهر، می تواند در بهبود سطح کیفی زندگی افراد تاثیر بسیار زیادی داشته باشد".

"احمد مسجد جامعی" با اشاره به زنده نگاه داشتن روح شهر گفت: " تنها با نگرشی معمارانه می توانیم به تمام وجوه شهر بپردازیم، و هنگامی که به تمام وجوه شهر از ابعاد کالبدی تا مولفه های فرهنگی پرداختیم، می توانیم روح شهر را زنده نگاه داریم".

--------------


بسیار هم عالی؛ حالی یک نفر بگوید این  «نگرشی معمارانه» که جناب مسجدجامعی میگویند یعنی چه و آیا خودشان این نگرش را دارند. بنده شخصا بسیار مایلم این نگرش را اگر دقیقا توضیح دهند، کسب کنم.

/ 0 نظر / 3 بازدید